Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Etchings etc / Color etchings 15154088



*

nr 1515 4088


COLOR ETCHINGS

2 pcs, fruit, eftertryck. Image dimensions: 37x23 cm, outer dimensions including frame: 65x44,


2 st, frukt, eftertryck. Bildmått: 37x23 cm, yttermått inklusive ram: 65x44 cm. Ej signerad


Estimate:

500

Sold:

SEK 150

Auction date:

Monday January 16 2023
at 20:09:39


  • Bid history
Time Bidder Bid
14/1 17:23:19 1      100 kr
16/1 18:15:59 2      Vinnande bud


bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: eftertryck etsningar frukt färgetsningar grafik
  • 6573 ETCHING
    Gudmar Olovson (1936-2017), Sweden. Signed, number..//
    Present: SEK 150

    Auction ends
    today
    19 jan at 20:15
  • 6436 ETCHING
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", unframed..//
    Present: SEK 350

    Auction ends
    today
    19 jan at 18:20
  • 7069 ETCHING
    unidentified artist. Signed, numbered 1/30, jaktst..//
     

    Auction ends
    today
    19 jan at 18:11
  • 7072 ETCHING
    unidentified artist. Signed, numbered 4/50. Image ..//
    Present: SEK 600

    Auction ends
    today
    19 jan at 20:37
  • 6344 COLOUR ETCHING
    Hasse Lindroth (b. 1938), Sweden. "Från köket". Si..//
    Present: SEK 200

    Auction ends
    today
    19 jan at 18:54
  • 7068 COLOUR ETCHING
    Svenerik Jakobsson (b. 1934). Signed, numbered 11/..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    today
    19 jan at 20:47




Ladda ner broschyr